קורס התפתחות אישית

בתוך כל אחד מאיתנו קיים פוטנציאל טבעי. זרע פנימי שהטבע נתן ושעלינו לפתח ולהשקות אותו, ולהתגבר על מגבלות פנימיות וחיצוניות שמפריעות לנו בכך. קורס התפתחות אישית איכותי יכול להיות האמצעי שלכם לעשות זאת. בחכמת הקבלה תמצאו לימודי התפתחות אישית ברמה הגבוהה והמעמיקה ביותר.
מטרתם של לימודי ההתפתחות האישית היא לעזור לנו לממש את עצמנו בצורה הטובה ביותר. הם לרוב עוסקים בהגשמת מטרות אישיות ומקצועיות, בירור ערכים, חוזקות ורצונות, רכישת כלים למערכות יחסים טובות וניהול זמן. הם כוללים גם פיתוח אינטליגנציה רגשית, ניהול כלכלי, פיתוח הרגלי בריאות טובים, פתרון בעיות, פיתוח ביטחון עצמי, התקדמות בקריירה ועוד. כל אלה חשובים לניהול חיים מאורגנים וממומשים, אך אם הייתם רוצים לקחת את ההתפתחות האישית שלכם למדרגה הבאה, חכמת הקבלה תיתן לכם ערך מוסף, חשוב ביותר והכרחי.

קורס התפתחות אישית לפי חכמת הקבלה
הייחודיות של לימודי ההתפתחות האישית לפי חכמת הקבלה, היא שהם נעשים מתוך הבנה והיכרות עם תוכנית ההתפתחות של הבריאה עצמה ושל החלק של כל אחד ואחת מאיתנו בתוכה. הפרספקטיבה הגבוהה והרחבה הזו, שלוקחת בחשבון את מבנה המציאות כולה, מאפשרת לאדם להתפתח למימוש הפוטנציאל האמיתי שבנשמתו, ולהגיע לייעוד הכי גבוה ומשמעותי שלו בעולם הזה.

קורס התפתחות אישית

אם לתאר זאת בקצרה, לפי תוכנית ההתפתחות הכללית של הטבע, אנחנו בני האדם נמצאים כל הזמן בתהליך של התפתחות תודעתית. אנחנו מתחילים מנקודת התחלה מסוימת, ועלינו להתקדם ולהתפתח לנקודה הרבה יותר גבוהה, טובה ומספקת.
חכמת הקבלה מתארת את תהליך ההתפתחות הזה לפרוטרוט, מהמפץ הגדול ותחילת האבולוציה, ועד העלייה של בני האדם לדרגות התפתחות רוחניות, נעלות ושלמות, או כמו ששפת הקבלה אומרת, למצב של "גמר התיקון".
כדי להבין את השינוי שחל באדם כשהוא מתפתח מנקודת ההתחלה לנקודת הסיום, יש לדעת שאנחנו מונעים בראש ובראשונה על ידי החומר העיקרי ממנו אנחנו עשויים, והוא הרצון. אנחנו יצורים רגשיים, יש לנו מדרג של רצונות, לאוכל, מין, משפחה, כסף כבוד ומושכלות. בכל רגע נתון הרצונות שלנו מפעילים אותנו ומניעים אותנו למלאם. בכל אחד מאיתנו יש שילוב מעט שונה של רצונות, ולכן אנחנו שונים באופי ובמטרות שלנו בחיים. הרצונות שלנו מתפתחים ומשתנים כל הזמן.
לפני מאה אלף שנה האדם הקדמון שצץ על פני כדור הארץ, היה בעל רצונות פשוטים וחייתיים בלבד, לאוכל, מין והישרדות. בהדרגה התפתחו הרצונות באדם לרצונות חברתיים מורכבים יותר של כסף, כבוד וידע. בימינו הגענו לשלב התפתחותי מאד מיוחד וקריטי. אנחנו נמצאים בתקופת מעבר, שבה מתפתח בנו רצון חדש ושונה, רצון לרוחניות. ההבדל המשמעותי בין הרצונות החומריים שלנו לרצון הרוחני, הוא שבעוד שהרצונות החומריים שלנו הם אישיים ופרסונליים ולכן מניעים אותנו למלא את עצמנו, הרצון הרוחני דוחף אותנו להתקשר לאחרים ולמצוא את הסיפוק והמימוש שלנו במקום שהוא מעבר לעצמי הנפרד.

תוכנית ההתפתחות הכללית של הטבע

זו הסיבה שבימינו יותר ויותר אנשים מאבדים טעם בדברים שפעם הם נהנו מהם. הרצונות החומריים פחות ופחות מצליחים לספק אותנו, וזה מייצר לחץ באדם לחפש אחר מילוי חדש מסוג חדש שטרם טעם ממנו, מילוי רוחני.
אך הלחץ הוא לא רק פנימי, אלא גם חיצוני, והוא עולמי. ככל שהרצונות שלנו התפתחו לאורך ההיסטוריה, העולם שלנו הפך לגלובלי ומקושר, אך בני האדם נותרו אינדיבידואליסטים ומנותקים זה מזה וממערכת הטבע. בעולם שבו אנחנו תלויים זה בזה עד כדי כך, איננו יכולים להתנהל ללא התחשבות בזולת. כי כשאנחנו מתנהלים באופן אגואיסטי ולא מתחשב, אנחנו רואים מציאות משברית של מלחמות, מגפות, אסונות וקשיים גדולים. כיום הלחץ שנוצר על ידי המשברים שהולכים וגוברים, דוחף את כולנו לשינויים מרחיקי לכת בתפיסה שלנו את החיים, את עצמנו ואת מה שחשוב לנו. למעשה, הלחצים הגוברים הם כמו צירי לידה שמקדמים אותנו אל עבר הלידה לתודעה החדשה, הרוחנית, שתהיה מותאמת למצבנו המקושר כבני אדם.
חכמת הקבלה היא שיטה מעשית שמאפשרת לאדם לפתח את הרצון הרוחני שבו להתקשר עם אחרים ועם מערכת הטבע, להיכנס להלימה עם המערכת הזו, ובכך לייתר את הלחצים ולפטור את עצמו ממכות ובעיות. בעזרת לימוד חכמת הקבלה, ביכולתכם להביא את עצמכם ואת החברה כולה לאיזון, ביטחון, בריאות ותענוג שמגיע עם משמעות גדולה ומספקת.

קורס העצמה אישית חינם
באתר "קבלה מדיה" תוכלו למצוא תכנים רבים לגמרי בחינם, שיקדמו את תהליך ההתפתחות וההעצמה האישית שלכם. בתוכנית "חיים חדשים" בנושא "העצמה אישית" תלמדו מדוע קיים בנו חוסר ביטחון, ומהי הדרך להשלים את החוסר הזה ולממש את עצמכם בצורה הטובה ביותר.
בחכמת הקבלה תטפחו את צורת החשיבה שלכם לכזו שתאפשר לכם לראות את החיים מלמעלה, להבין את התהליך הכולל שהאנושות עוברת ואת התהליך הפרטי שלכם. זה יאפשר לכם להתמודד עם אתגרי החיים בצורה הרבה יותר נכונה ומדויקת. הייחודיות של השיטה שמציעה חכמת הקבלה להעצמה אישית, היא שהיא מגיעה מהבנת מערכת הטבע המקושרת, והיא עוזרת לנו להשתנות באופן אישי דרך חיבור נכון לאחרים. חכמת הקבלה מגלה לנו שדווקא דרך הקשר ההדדי עם אחרים, ניתן לגלות את הייחודיות שבנו ולהרגיש ביטחון ברמה חדשה, רוחנית ואמיתית. בדרך זו ניתן להגיע לאיזון רגשי, ולצאת ממתח נפשי שנגרם על ידי חוסר סיפוק בחיים. בימינו אנחנו כבר זקוקים לזה, אנחנו בנויים למערכות חיים מקושרות יותר. מקורות המילוי והתענוג הישנים כבר לא מספקים אותנו ולכן מתעוררת תחושת ריקנות. השיטה של חכמת הקבלה מאפשרת לנו למצוא את המילוי המתקדם יותר אליו אנחנו משתוקקים בחיבור ההדדי עם אחרים. היא מלמדת אותנו כיצד לבנות קשרים כאלה שלא נרצה לנתק אותם, כי נקבל מהם הזנה עליונה.

קורס העצמה אישית חינם

קורס דיגיטלי התפתחות אישית
אם אתם מרגישים שיש לכם פוטנציאל לממש הרבה מעבר למה שאתם מממשים היום, אתם תהנו מהקורס הדיגיטלי "מימוש עצמי לפי חכמת הקבלה". בקורס חינמי זה תגלו מהו מימוש עצמי מלא, ואיך אפשר לדעת שהגעתם למימוש העצמי שלכם. הקורס יעזור לכם לראות מהם הכלים הטובים ביותר שיש לכם כבר עכשיו כדי להגיע למימוש עצמי, ואיך לבנות בתוככם מוטיבציה אמיתית להגיע למטרה. בהמשך תיכנסו לשלב המעשה ותלמדו מהו סוד ההצלחה. בשלב הזה תתרחקו קצת מעצמכם, תרחיבו את הפוקוס ותביטו על חייכם מעט יותר מלמעלה.
בנוסף, בתוכנית "תכנון מטרות וניהול זמן" תוכלו לעשות בירור מקיף של הדרך הטובה ביותר לנהל את עצמכם אל מול האירועים שפוקדים אתכם בחייכם. כמו כן, תלמדו את הדרך לקביעת מטרות ולקבל החלטות בצורה מודעת ומתוך בחירה.
בקישור הבא תמצאו מידע על ספרי התפתחות אישית לבחירתכם.

קורס העצמה נשית
אם את מחפשת קורס העצמה נשית, שבו תקבלי הסתכלות חדשה על הייחודיות שלך כאישה, וחיבור לכוח הפנימי שלך לעשות שינוי בחייך ובחיי הסובבים אותך, הקורס "בזכות נשים" מומלץ עבורך.
הקורס יוביל אותך שלב אחרי שלב להבנת הכוח שיש בך כאישה, ולמימוש הכוח הזה לחיים טובים ומאושרים יותר. לאורך הקורס תלמדי איך לקבל כל מצב בחיים כדי לגדול בזכותו ולהתקדם לטוב, וכן איזה שינוי אחד פשוט את יכולה לעשות בחייך כדי להיות הרבה יותר מאושרת. בנוסף, תגלי את התשובה לשאלת השאלות, מה נשים רוצות? תלמדי את עקרונות הבסיס למערכות יחסים טובות באמת, ואיך להיות מנהיגה מעצימה גם בסביבה הקרובה שלך וגם בחברה כולה.

 קורס העצמה נשית

התפתחות אישית ומערכות יחסים
כחלק מההתפתחות האישית שלנו כנשים וגם כגברים, מאד חשוב לרכוש כלים למערכות יחסים בריאות וטובות יותר. חכמת הקבלה נותנת כלים שכאלה. למעשה, היא נקראת גם "חכמת החיבור", והיא מתמחה בשיפור מערכות היחסים בחיינו.
גם בגישות אחרות נלמדות שיטות לקירוב וחיבור במערכות יחסים שעוזרות לנו לתקשר טוב יותר עם אחרים, להבין אותם ולתקן דפוסים מקולקלים. הייחודיות של חכמת הקבלה היא בכך שהיא מעלה את האדם מעל הטבע הבסיסי שלו, מעל האגו שלו, ומאפשרת לו להתקשר לאחרים מנקודה חדשה, חופשית ומוארת.
באמצעות שימוש במקורות קבליים ועבודה בקבוצה, כל אחד לומד איך להתחבר לזולת ולקבל גישה חדשה לחלוטין להתקשרות. החיבור בקבוצה נעשה לפי כללים מסוימים שמכוונים את האדם לטבע חדש, אינטגרלי ושלם. אחד הכללים החשובים ביותר נובע מההבנה שבקשר טוב עם אחרים, הכוונה שלנו היא לאהוב את האחר ולהפנות את הקשב שלנו אליו ואל צרכיו. כששני אנשים (או יותר) מכוונים את עצמם להיות אוהבים יותר ורגישים יותר לזולת, נוצרים התנאים למערכת יחסים של אהבה הדדית.
בנוסף, בעבודה הקבוצתית כל אחד הופך מודע יותר לדחפים הפנימיים שמתעוררים בו ויוצרים בו דחייה מהזולת. בעזרת הלימוד האדם מתקן את הדחפים השליליים שלו, ומפתח נטיות חדשות של דאגה ופתיחות לב כלפי אחרים.
כך כשאנו לומדים איך לאהוב באמת, מבלי להיות כבולים בהתניות ובתגובות האוטומטיות שרכשנו במהלך השנים, אנחנו יכולים לרפא את מערכות היחסים שלנו וליצור קשרים איכותיים, בריאים ומאושרים לאורך זמן.

התפתחות אישית ומערכות יחסים

העצמה והתפתחות אישית
ככל שהרצון שלנו גדל, אנחנו מחפשים יותר משמעות לחיינו. אנחנו רוצים לדעת במה כדאי לנו להשקיע את עצמנו כדי לקבל את התועלת הגדולה ביותר. היום כל אחד יכול לקבל השכלה גבוהה, לעבור ממדינה למדינה, כדי להצליח בעולם ולקבל הערכה מהסביבה.
מה שמעכב אותנו ביותר מלממש את עצמנו זה חוסר ביטחון. אם לא קיבלנו עידוד בזמן הילדות, אנחנו זקוקים לסביבה שתדע לעודד אותנו. אנחנו זקוקים לדוגמאות מאחרים שיראו לנו שמה שאנחנו רוצים להצליח בו הוא אפשרי. השתתפות בקבוצה הקבלית מאפשרת לאדם להשתתף בבנייה העצמית שלו. הוא לוקח את עצמו ומעצב את עצמו מחדש, מסדר את התכונות הטבעיות שלו בסדר חדש ובונה את עצמו כאדם חדש. הוא זקוק למדריך וקבוצה שיעזרו לו לפסל את עצמו. המדריך מיומן ביצירת החיבור בקבוצה, ודרכו כל משתתף יוכל לקבל כוח לשינוי המיוחל. החיבור בקבוצה עוזר לאדם לעצב את עצמו מחדש בכך שהוא מקבל צורה חדשה ואינטגרלית. ערך החיבור הופך לערך עליון, וביחד מתוך החיבור הזה, המשתתפים משנים את הדמות הישנה עימה הגיעו, ומפסלים לעצמם דמות חדשה, מועצמת ומחוברת.
זו השיטה המיוחדת והמתקדמת של חכמת הקבלה להביא את האדם למימוש עצמי מלא. השינוי האישי קורה דרך חיבור לקבוצה. בקבוצה פועלים עלינו כוחות גדולים וחזקים שיכולים לעזור לנו לנוע קדימה. לדוגמה, קנאה באחרים. כשאנחנו מקנאים, מצד אחד זה מכביד עלינו, אך מהצד השני זה נותן לנו המון מוטיבציה להשתפר ולהתקדם אם אנחנו יודעים כיצד להשתמש נכון בקנאה. כוח נוסף שאנחנו מקבלים מהסביבה זה כבוד. הצורך בהערכה וכבוד מהסביבה מניעים אותנו להצליח הרבה יותר מאשר אם אנחנו יושבים בבית לבד ואף אחד "לא רואה". על כן, כדאי לכל אחד מאיתנו להיות בסביבה כמה שיותר תומכת וטובה, שתקדם אותו למטרות שחשובות לו.

העצמה והתפתחות אישית

סדנאות התפתחות אישית
אם אתם מחפשים סדנאות שיתנו לכם חוויה של משמעות והתפתחות שלא תשכחו, בואו לסדנאות "חוויה עם משמעות" בבית "קבלה לעם".
בכל חודש מתקיים בבית "קבלה לעם" אירוע "חוויה עם משמעות". הסדנאות הללו כוללות הרצאות מרתקות, תרגילים ופרקטיקות מפתחים ומחברים, מוסיקה חיה, כיבוד מדהים, ובגדול חוויה שפותחת את המחשבה ואת הלב.
האירועים בבית "קבלה לעם" מתקיימים ברחוב הרב"ש 12 בפתח תקווה, באולם ממוזג ויפהפה. לצד האוכל הטעים, האווירה המיוחדת והתוכן המרתק, תזכו לפגוש את עצמכם, תיגעו בשאלות הכי עמוקות ששאלתם ואולי הדחקתם, ותתנו לשאלות הללו סוף סוף מקום, תוקף וגם תשובות שימשיכו ללוות אתכם הלאה.
בכל חודש הנושא משתנה, מיצירת קשרים זוגיים בריאים ושדרוג היחסים החברתיים, ועד הרחבת תפיסת המציאות וגילוי מחדש של מי שאתם כישראלים. בסדנאות הללו תקבלו הזדמנות להתבונן במציאות מזווית חדשה וגבוהה, להתחבר עם אנשים ממש מהלב, ולקבל כלים לחיים טובים יותר.
בין אם אתם בוחרים להגיע לאחת הסדנאות, או שאתם צוללים למגוון הקורסים והסדנאות של "קבלה לעם", חכמת הקבלה תקדם אתכם להתפתחות אישית ברמה הגבוהה ביותר ולמימוש הפוטנציאל הגדול ביותר שלכם.

יש לכם/ן שאלות? 

דברו איתנו בווטסאפ

דילוג לתוכן